Kandydaci

“Z językami wszędzie jesteś w domu.”

Edward De Waal

Znajomość języków obcych we współczesnym świecie to klucz, który otwiera wiele drzwi, pozwalając wszędzie poczuć się jak w domu. Jeśli cechuje Cię ciekawość świata, otwartość, predyspozycje do nauki języków i chęć nawiązywania komunikacji międzykulturowej, z pewnością znajdziesz w naszej ofercie coś dla siebie. Studiując w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu w Białymstoku, połączysz intensywną naukę języków obcych z przygotowaniem w zakresie wiedzy o języku, literaturze i kulturze.

Sprawdź naszą ofertę studiów licencjackich (w zakresie filologii angielskiej i francuskiej) magisterskich: Filologia angielska i Filologia angielska z elementami translatoryki i podyplomowych: Doskonalenie warsztatu zawodowego nauczyciela języka angielskiego, Dwujęzyczna obsługa firmy na potrzeby rynku międzynarodowego.

Kompetencje i umiejętności praktyczne, jakie zdobędziesz w trakcie studiów, pomogą Ci odnaleźć się na rynku pracy – wszędzie tam, gdzie wymagana jest doskonała znajomość języków obcych. Być może zechcesz przekazywać wiedzę innym i zostać nauczycielem, a może bardziej zainteresuje Cię zawód tłumacza. Nie są to jednak jedyne możliwości, bo Twoje kompetencje z pewnością okażą się przydatne w wielu innych firmach i instytucjach, np. wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, turystyce czy reklamie.

Więcej informacji o poszczególnych specjalnościach i szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronie IRK.

Studiując w Instytucie Neofilologii, masz również możliwość skorzystania z programu wymiany międzynarodowej Erasmus+, co pozwoli Ci nie tylko doskonalić znajomość języka lecz również naprawdę poczuć kulturę kraju, w którym jest używany i zdobyć niezapomniane doświadczenia i kontakty. Przeczytaj relacje naszych studentów.

Co jeszcze się u nas dzieje? W naszym Instytucie działają również koła naukowe skupiające studentów filologii angielskiej i filologii francuskiej zainteresowanych tłumaczeniem. Nasi studenci aktywnie uczestniczą w działaniach i inicjatywach Samorządu Studenckiego, biorą udział w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki, organizują spotkania i akcje charytatywne. Wspieramy wszystkie te inicjatywy i jeśli masz jakiś pomysł, jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i propozycje.

Zajrzyj także na nasz profil na Facebooku, gdzie dowiesz się więcej o tym, co się aktualnie dzieje i znajdziesz wyselekcjonowane przez nas wartościowe informacje, dotyczące języków, literatury i kultury.