Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny “Tłumacze na start”

Szanowni Państwo,
miło jest mi poinformować, że nasza uczelnia również w tym roku została partnerem Ogólnopolskiego Konkursu Lingwistycznego “Tłumacze na start” organizowanego wspólnie ze szkołą językową i agencją tłumaczeń Skrivanek.
Zadaniem uczestników będzie przetłumaczenie tekstu  z języka angielskiego na język polski.

Konkurs ma na celu zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i translatorskich, ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejścia na rynek pracy, a także zapoznanie studentów ze specyfiką tłumaczeń biznesowych i specjalistycznych z różnych branż oraz lepsze przygotowanie ich do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.

Do wygrania atrakcyjne nagrody:

1. Praktyki zawodowe w Skrivanku.

3-miesięczne płatne praktyki zdalne, w trakcie których zwycięzcy otrzymują realne zlecenia tłumaczeniowe, które po przetłumaczeniu odsyłają do opiekuna praktyk. Następnie są one oceniane pod kątem poprawności technicznej i merytorycznej. Praktykanci na bieżąco otrzymują informacje na temat swojej pracy i postępów.

2. Nagrody dodatkowe – licencje oprogramowania wspierającego tłumaczenie Trados Studio.

Co należy zrobić, aby wygrać nagrodę główną?

1. Do dnia 08.11.2018 r., do godz. 23.59 należy wysłać na adres mailowy beatapiecychna@tlen.pl załączoną kartę zgłoszeniową (musi być podpisana).
2. Dnia 09.11.2017 r. wziąć udział w I etapie konkursu, który będzie polegał na tłumaczeniu jednego tekstu z języka angielskiego na język polski (ok. 3/4 znormalizowanego maszynopisu). Zgodnie z zasadami konkursu mogą Państwo korzystać ze słowników, Internetu itp.
3. Autorzy najlepszych tłumaczeń (maksymalnie 3 osoby) zostaną zaproszeni do II etapu konkursu, który odbędzie się w grudniu tego roku, w Warszawie.
4. W II etapie zadaniem uczestników będzie wykonanie tłumaczenia 1 strony tekstu z języka angielskiego na język polski. UWAGA: bez dostępu do słowników, Internetu itp.
5. Najlepsi otrzymają nagrody, które zdecydowanie ułatwią rozpoczęcie kariery tłumacza!
Szczegółowych informacji udziela dr Beata Piecychna (beatapiecychna@tlen.pl).