OGÓLNOPOLSKI KONKURS LINGWISTYCZNY “TŁUMACZE NA START”

Uniwersytet w Białymstoku został partnerem Ogólnopolskiego Konkursu Lingwistycznego “Tłumacze na start” organizowanego przez szkołę językową i agencję tłumaczeń Skrivanek.
Konkurs ma na celu zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i translatorskich, ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejścia na rynek pracy, a także zapoznanie studentów ze specyfiką tłumaczeń biznesowych z różnych branż oraz lepsze przygotowanie ich do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.

Do wygrania atrakcyjne nagrody:

1. Praktyki zawodowe w Skrivanku.

3-miesięczne płatne praktyki zdalne, w trakcie których zwycięzcy otrzymują realne zlecenia tłumaczeniowe, które po przetłumaczeniu odsyłają do opiekuna praktyk. Następnie są one oceniane pod kątem poprawności technicznej i merytorycznej. Praktykanci na bieżąco otrzymują informacje na temat swojej pracy i postępów. Praktykanci odbędą również szkolenie z obsługi programu Across oraz będą wykonywać zlecenia w tym programie. Taka forma praktyk pozwala szybko wdrożyć się w pracę tłumacza i poznać sposób pracy profesjonalnej agencji translatorskiej.

2. Roczny kurs językowy na platformie e-learningowej Rosetta Stone Advantage.

To jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań do nauki języków obcych metodą e-learningową. Kurs nastawiony jest na rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w codziennych sytuacjach życiowych i zawodowych. Dzięki rocznemu kursowi uczestnik znacznie poprawi znajomość wybranego przez siebie języka obcego (do wyboru jest 7 języków obcych: angielski, niemiecki, francuski, chiński, hiszpański, włoski i niderlandzki).

Przewidziane są także nagrody ufundowane przez Partnerów Konkursu takich jak wydawnictwo Macmillan Polska oraz nagrody ufundowane przez firmę Localize.pl, które pozwolą studentom rozpocząć karierę tłumacza.
Termin zgłoszeń do I etapu konkursu mija 26.10.2017 r.
Szczegółowych informacji udziela dr Beata Piecychna (beatapiecychna@o2.pl).